foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
«Πολιτεία που δεν έχει σαν βάση της την παιδεία, είναι οικοδομή πάνω στην άμμο.» Αδαμάντιος Κοραής

Γενικό Λύκειο Χάρακα

Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Νομού Ηρακλείου

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Νέα από τη ΔΔΕ Ηρακλείου

Επιλογές για μαθητές Λυκείου(πηγή: Κων.να Μπατάλα - Υπεύθ.νη Συμβουλ.κής & Επαγγ. Προσ.σμού)

Ο καιρός σήμερα

Καλώς ήρθατε στον ιστότοπο του σχολείου μας

Σφάλμα
  • Σφάλμα κατά τη φόρτωση των δεδομένων ροής

Στις 14 Δεκεμβρίου 2018 επισκέφθηκε το σχολείο μας ο Υποδιοικητής της Τροχαίας Ηρακλείου και Πρόεδρος της Ένωσης Αξιωματικών ΕΛ.ΑΣ. Περιφέρειας Κρήτης κ. Στυλιανός Καρακούδης, μετά από πρόσκληση του Συλλόγου διδασκόντων του σχολείου μας, με στόχο την ενημέρωση των μαθητών μας στο πλαίσιο του Προγράμματος «Οδηγική Συμπεριφορά ? Ασφάλεια». Την ενημέρωση ? συζήτηση που διεξήχθη παρακολούθησαν με αμέριστο ενδιαφέρον τόσο οι μαθητές μας όσο και ο Σύλλογος Διδασκόντων και αρκετοί κηδεμόνες. Μεταξύ άλλων, οι μαθητές ενημερώθηκαν για τις βασικότερες αιτίες των τροχαίων ατυχημάτων, ιδίως αναφορικά με τους νέους, καθώς και για την πρόληψη των ατυχημάτων με την κατάλληλη προετοιμασία και ενημέρωση. Οι μαθητές μας έλυσαν πολλές από τις απορίες που είχαν και συνειδητοποίησαν πόσο σημαντική είναι η καλλιέργεια της σωστής οδηγικής συμπεριφοράς προκειμένου να εξασφαλίζεται η ασφάλεια στους δρόμους. Η εκδήλωση έκλεισε με ένα πολύ ενδιαφέρον διαδικτυακό παιχνίδι στο οποίο συμμετείχαν οι μαθητές και στόχευε στην επισήμανση των βασικών γνώσεων που απέκτησαν τα παιδιά κατά τη διάρκεια της συζήτησης.

troxaia1

troxaia2

troxaia3

Η περιοχή μας

Ωρολόγιο Πρόγραμμα '23-'24

Eσωτερικός Κανονισμός Λειτουργίας 23'-'24

Πρόγραμμα Σύγχρονης Τηλεκπαίδευσης 23-'24- Σύνδεσμοι καθηγητών

Επισκεψιμότητα

Το IP σου: 10.2.5.13
Ημερομηνία: 2024-05-05 09:26:23

Copyright © 2024 Γενικό Λύκειο Χάρακα Rights Reserved.