foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
«Πολιτεία που δεν έχει σαν βάση της την παιδεία, είναι οικοδομή πάνω στην άμμο.» Αδαμάντιος Κοραής

Γενικό Λύκειο Χάρακα

Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Νομού Ηρακλείου

Καλώς ήρθατε στον ιστότοπο του σχολείου μας

Σφάλμα
  • Σφάλμα κατά τη φόρτωση των δεδομένων ροής

Σχολικό έτος 2015-2016

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΤΡΙΗΜΕΡΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΧΑΡΑΚΑ

Σύμφωνα με την υπ? αριθμ. 129287/Γ2/10-11-2011 (ΦΕΚ 2769/τ.Β/02-12-2011) Υ.Α. του Υ.Π.Ο.ΠΑΙ.Θ. και προκειμένου να πραγματοποιηθεί η τριήμερη εκδρομή της περιβαλλοντικής ομάδας του σχολείου μας παρακαλούμε τα ενδιαφερόμενα γραφεία ταξιδίων να μας στείλουν σφραγισμένες τις προσφορές τους μέχρι τις 22/1/2016 ημέρα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ και ώρα 11.00 στο γραφείο του Γενικού Λυκείου Χάρακα.

Χρόνος πραγματοποίησης εκδρομής από 2 Μαρτίου (αναχώρηση) εώς 06 Μαρτίου (επιστροφή)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΡΟΜΗΣ

• 02/03/2016: Αναχώρηση από Ηράκλειο για Αθήνα ακτοπλοϊκώς
  • 03/03/2016: Άφιξη στην Αθήνα, επιβίβαση στο λεωφορείο και αναχώρηση για το χιονοδρομικό κέντρο των Καλαβρύτων για σκι. Διανυκτέρευση στα Καλάβρυτα.
  • 04/03/2016: Επίσκεψη στο χιονοδρομικό κέντρο των Καλαβρύτων για σκι. Στη συνέχεια γεύμα στα Καλάβρυτα και αναχώρηση για Ναύπακτο μέσω Ρίου-Αντιρίου. Άφιξη στη Ναύπακτο. Διανυκτέρευση.
  • 05/03/2016: Επίσκεψη στο Εύηνο ποταμό (περιοχή Χάνι του Μπανιά ) για ράφτιγκ και τοξοβολία. Επιστροφή στην Αθήνα μέσω Ρίου Αντιρίου. Επιβίβαση στο καράβι και αναχώρηση για το Ηράκλειο
  • 06/03/2016: Άφιξη στο Ηράκλειο

Η προσφορά πρέπει να περιλαμβάνει:

• Ακτοπλοϊκά εισιτήρια Ηράκλειο-Αθήνα-Ηράκλειο με καμπίνες 4κλινες για μαθητές και 2κλινες ή μονόκλινες για τους συνοδούς (και με ΜΙΝΩΙΚΕΣ και με ΑΝΕΚ)
  • Διαμονή σε ξενοδοχείο Α΄ ή Β΄ κατηγορίας στα Καλάβρυτα για 1 διανυκτέρευση σε 2κλινα ή 3κλινα δωμάτια για τους μαθητές και 2κλινα ή μονόκλινα για τους συνοδούς καθηγητές με πρωινό.
  • Διαμονή σε ξενοδοχείο Α΄ ή Β΄ κατηγορίας στη Ναύπακτο για 1 διανυκτέρευση σε 2κλινα ή 3κλινα δωμάτια για τους μαθητές και 2κλινα ή μονόκλινα για τους συνοδούς καθηγητές με πρωινό.
  • Γιατρό συνοδό καθ ?όλη τη διάρκεια της εκδρομής.
  • Λεωφορείο διαθέσιμο όλο το 24ωρο με ημερήσιες και βραδινές μετακινήσεις από και προς το ξενοδοχείο. Το λεωφορείο θα πρέπει να διαθέτει όλες τις κείμενες από τη νομοθεσία προδιαγραφές (έλεγχο από ΚΤΕΟ, έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης, ελαστικά σε καλή κατάσταση, κλιματισμό κ.τ.λ.) καθώς και αλυσίδες χιονιού όπως και οδηγό με την ανάλογη εμπειρία, και να πληροί όλες τις προϋποθέσεις για την ασφαλή μετακίνηση των μαθητών.
  • Προσφορά δωρεάν εισιτηρίων στους μαθητές.
  • Αποδοχή από το πρακτορείο ποινικής ρήτρας σε περίπτωση αθέτησης των όρων του συμβολαίου εκ μέρους του.
  •          Ασφάλιση Αστικής Ευθύνης, όπως ορίζει η κείμενη νομοθεσία.
  • Υπεύθυνη δήλωση από το γραφείο ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο πρέπει να βρίσκεται σε ισχύ.
  •         Αντιμετώπιση της περίπτωσης που δεν θα πραγματοποιηθεί η εκδρομή στις προβλεπόμενες ημερομηνίες λόγω ανωτέρας βίας (καιρικές συνθήκες, εκλογές κ.λ.π.)
  •         Δυνατότητα ακύρωσης συμμετοχής και επιστροφής χρημάτων σε περίπτωση μη συμμετοχής κάποιου μαθητή λόγω ασθένειας.

Στην εκδρομή θα συμμετέχουν 23 μαθητές και 2 καθηγητές.

Για τις παραπάνω υπηρεσίες ζητείται η τελική συνολική τιμή (με ΦΠΑ) της εκδρομής, αλλά και η επιβάρυνση ανά μαθητή

Στο φάκελο της προσφοράς πρέπει να υπάρχει απαραίτητα CD με την προσφορά σε ηλεκτρονική μορφή για να είναι εύκολη η ανάρτησή της στο διαδίκτυο

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 22/1/2016 ημέρα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ και ώρα 11.00 στο γραφείο του Λυκείου Χάρακα

Όλες οι προσφορές θα ανοιχτούν την Παρασκευή 22/01/2016 και ώρα 11.20 στο γραφείο του Διευθυντή του Λυκείου Χάρακα από την αρμόδια επιτροπή .

Τηλέφωνο: 28930 22145

Φαξ:         2893023737

Εmail:          Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΧΑΡΑΚΑ

ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

Για να κατεβάσετε την προκήρυξη πατήστε εδώ.

Η περιοχή μας

Ωρολόγιο Πρόγραμμα '23-'24

Eσωτερικός Κανονισμός Λειτουργίας 23'-'24

Πρόγραμμα Σύγχρονης Τηλεκπαίδευσης 23-'24- Σύνδεσμοι καθηγητών

Επισκεψιμότητα

Το IP σου: 10.2.5.13
Ημερομηνία: 2024-04-24 12:45:59

Copyright © 2024 Γενικό Λύκειο Χάρακα Rights Reserved.